Komentáře

2. 3. 2022

Během posledních více než dvou let se pracovníci hygieny stali velmi důležitým článkem v boji proti koronaviru. Tím se ale také zvýraznily problémy, kterým systém hygienických stanic čelí po destrukčním působení polistopadových vlád.

2. 3. 2022

Ano, situace na Ukrajině je z hlediska humanity tragická a osobně se domnívám, že k ní navíc došlo prakticky zbytečně. V 21. století se zejména velmoci, tahouni světového dění, musí naučit chovat způsobem, že obhospodařování sfér jejich, tzv.

16. 2. 2022

Brutální zdražení energií už není problém jen nízkopříjmových rodin nebo lidí na okraji společnosti. Toto razantní zvýšení nákladů se začíná podepisovat i na podnikatelské sféře.

10. 2. 2022

"Mami, můžu se večer dívat na televizi," ptá se u sobotního obědu náctiletý syn své rodičky. "Záleží na tom, zda odpoledne bude svítit slunce a foukat vítr", reaguje matka.

10. 2. 2022

Ve středu 2. února jsem na CNN Prima News měla možnost krátce komentovat ceny energií a rozhodnutí Evropské komise o taxonomii. Tedy o tom, za jakých podmínek budou moci být úvěrovány společnosti, které budou chtít postavit jadernou elektrárnu či teplárnu na zemní plyn.

8. 2. 2022

Médii mainstreamu momentálně nejvíce podporovaný kandidát prezidentských voleb v roce 2023 Petr Pavel opět perlil. Stalo se tak v diskusním pořadu 360° televize CNN Prima NEWS věnovaném samozřejmě konfliktu Ukrajina vs. Rusko.

4. 2. 2022

Mnohaleté politické tahanice o zákonnou možnost korespondenční volby pro české státní občany žijící v zahraničí jsou viditelnou ilustrací toho, jak je toto téma kontroverzní a pro mnohé již z principu neakceptovatelné.

4. 2. 2022

Pojem energetická chudoba pomalu vyplaval na povrch mediálních komentářů jako olej nad vodu někdy před dvěma - třemi roky.

1. 2. 2022

"Tak prý máme novou vládu, paní Müllerová," řekl Švejk.

"Jo, viděla jsem projev pana Fialy."

31. 1. 2022

Vládnoucí pravicoví politici, kteří už oznámili škrty například v podpoře jízdného pro studenty a seniory, předstírají, že problém chudoby neexistuje.

29. 1. 2022

Optimalizace firemních zisků s cílem ušetřit na daních a snaha vyhnout se inflaci, je jedním z fenoménů developerů a také důvod, proč se stále hovoří o nedostatku nových bytů.

26. 1. 2022

Jako by nestačilo každoročně z peněz českých daňových poplatníků prostřednictvím státního rozpočetu krmit miliardovými zakázkami zahraniční firmy na podkladě příkazů Severoatlantické aliance.

24. 1. 2022

Když jsem si přečetl zprávu o tom, že se na zkoušku doveze cca 1100 tun uhlí po vodě z Rotterdamu do Děčína, tak jsem si v duchu řekl, že něco tady opravdu nemá logiku.

15. 1. 2022

Ani nevíte, jak ráda bych chtěla napsat o nastupující pětikoaliční vládě něco pozitivního. Psát jenom kritiku není moc veselé.  Ale zatím mi, bohužel, nic z kroků této vlády radost nedělá a ani většině občanů.

14. 1. 2022

V těchto dnech sleduje celý svět dění ve středoasijském Kazachstánu.

12. 1. 2022

To se mi snad jenom zdá! Drzost ODS fakt nezná mezí! Fiala, toho času premiérem, prohlásil v souvislosti s programovým prohlášením vlády, že jeho vláda chce moderní ČR, která obstojí v mezinárodní konkurenci a bude patřit mezi nejvyspělejší země světa.

12. 1. 2022

Oni dva si tak nějak zbyli. Kdo? Německá »zelená« ministryně zahraničí Annalena Baerbocková a její český resortní kolega, Pirát Jan Lipavský.

9. 1. 2022

Komentovat dění v jiných státech může být bráno jako vměšování se do jejich záležitostí. Aktuálně vidíme napjatou situaci v Kazachstánu.

5. 1. 2022

Pokud vláda nebude řešit situaci v energetice, může do roku 2025 v ČR nastat nedostatek el. energie. Komu pak dá vláda přednost, domácnostem nebo průmyslu?

Měl by jí ale někdo sdělit, že stát není vozidlo s automatem, ale s manuálem a je potřeba zařadit dvojku, pak trojku a trochu se rozjet.

5. 1. 2022

Snad každý, kdo se zajímá o velké internetové platformy, ví, že jejich moc je v dnešním digitálním světě značná. Tomu však rozhodně neodpovídá míra jejich společenské odpovědnosti.

3. 1. 2022

Musím říci, že jednoznačně odsuzuji mnohé kroky nové vlády Petra Fialy, která si počíná nekoncepčně a chaoticky a v ČR zcela zbytečně zvyšuje sociální napětí.

3. 1. 2022

Rok 2021 se naplnil. Tak, jako si nedávám žádná předsevzetí, tak také nerad dělám drama z bilancování. To neznamemná, že bych si neudělal stručný přehĺed, co se povedlo a co ne, ale abych tzv. plakal nad rozlitým mlékem, v tom nevidím žádný smysl.

29. 12. 2021

Vánoční svátky jsem trávil tradičně a snažil jsem se tedy vyhnout všem obtěžujícím informacím, reklamou počínaje a dezinformacemi konče, žel jsem neměl úplně štěstí. Na druhý svátek vánoční, mne nadzvedl ze židle rozhovor s Tomášem Halíkem na seznamzpravy.cz.

16. 12. 2021

Třicet dva let trvající devastace českého školství se prokazatelně zobrazuje i ve světovém žebříčku vzdělanosti a její kvality.

14. 12. 2021

Minulý týden v rozhovoru Biden–Zelenskyj zazněl slib amerického prezidenta, že Ukrajina se přece jen stane členskou zemí NATO. Šéf Bílého domu se ale členských států nezeptal, může-li něco podobného slíbit, a přesto to slíbil. Co všechno tento jeho slib však znamená?

Stránky