Aktuality

7. 7. 2020

Polovina rodiny poslance a předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika pochází ze Slovenska. On sám se však narodil v Třebíči, která mu přirostla k srdci. Jednou z jeho vášní je také ryze moravská záležitost – víno.

7. 7. 2020

Stejně tak jako Blaničtí rytíři se měli už mnohokráte v našich dějinách, i mnozí lidé by se už mohli probudit, a to především kvůli blížícím se krajským volbám, aby pochopili, kdo pro ně něco skutečně dělá a kdo si jen »honí« politické body.

6. 7. 2020

Poslance čeká dnes další jednání o státní rozpočtu, u kterého je plánovaný schodek 500 miliard korun. Ze sněmovního rozpočtového výboru prošly k projednávání do sněmovny jen naše návrhy. 

6. 7. 2020

Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá z KSČM, Pavel Juříček z hnutí ANO a Mikuláš Ferjenčík (Piráti).

6. 7. 2020

Hosty první hodiny nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a dva europoslanci – Kateřina Konečná z KSČM a Luděk Niedermayer z TOP 09. Konečná kvůli koronavirové situaci na Karvinsku rozcupovala vládu Andreje Babiše. "Ti jejich tzv.

4. 7. 2020

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny podpořil v letošním rozpočtu jen ty přesuny, které navrhla KSČM. Konkrétně by mělo jít o 2 miliardy na zdravotní sestry, v sociálních službách a odměny zdravotníků. Dalších 300 000 000 pak má mířit do školství.

3. 7. 2020

Bourat sochy nebo ne? Zpravodajský portál Flowee city se na to zeptal v anketě pražských politiků. Komu by ji v Praze postavili a čí naopak nechali odstranit?

Anketní otázky:

2. 7. 2020

Rozhovor Haló novin s Milošem Titou, kandidátem KSČM do Senátu v obvodu Česká Lípa

 

Kandidujete do Senátu. Jaký je podle vás jeho hlavní smysl?

2. 7. 2020

Předseda ÚV KSČM a první místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip přijal v Praze v budově ústředního výboru zástupce levicové nadace transform! europe u příležitosti projektu Setkání s levicí, kterou transform! organizuje.

2. 7. 2020

V úterý 7. července budeme mít od 12:20 v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tiskovou konferenci.

Téma:

1. 7. 2020

Prezident Miloš Zeman na recepci na ambasádě USA řekl, ze heslo Black Lives Matter je rasistické, protože záleží na všech životech. Proniklo to i do mezinárodního tisku. Co na to říkáte? Má prezident pravdu?

1. 7. 2020

S předsedou KSČM Vojtěchem Filipem mluvil Deník Referendum v rámci seriálu rozhovorů s předsedy politických stran o změnách klimatu. Jaký má názor na evropskou Zelenou dohodu a proč podporuje jadernou energii a výstavbu přehrad?

1. 7. 2020

Novela zvyšující letošní schodek státního rozpočtu na půl bilionu korun směřuje do závěrečného kola projednávání. Ve druhém čtení poslanci k předloze načetli tři desítky pozměňovacích návrhů, v nichž navrhli změny za více než 165 miliard.

30. 6. 2020

V úterý 30. června 2020 se sešel předseda meziparlamentní skupiny přátel České republiky a Syrské arabské republiky Stanislav Grospič s Chargé d´affaires Syrské arabské republiky v České republice, její excelencí Amirou Karawani.

30. 6. 2020

Rozhovor s docentem Václavem Šenkýřem, kandidátem KSČM do Senátu ve volebním obvodu Děčín

30. 6. 2020

Rozhovor Haló novin s Dagmar Švendovou, zastupitelkou KSČM v Břeclavi a koordinátorkou pro střední a východní Evropu levicové nadace transform! europe

30. 6. 2020

Velvyslanec Irácké republiky v Praze Sundus Omar Ali se setkal ve čtvrtek 25. 6.

26. 6. 2020

Národní rozpočtová rada přišla s varováním, že se vláda příliš zaměřila na problémy s řešením koronavirové krize a zapomněla řešit důchodovou reformu, jak slíbila.

25. 6. 2020

Předsedkyně středočeských levicových klubů žen Alena Grospičová, místopředsedkyně OV KSČM Mladá Boleslav Alena Šnajdrová a místopředseda ÚV KSČM a poslanec Stanislav Grospič uctili ve středu 24. června památku obětí nacisty vyvražděných a vypálených Ležáků.

25. 6. 2020

V úterý 23. června v prostorách Poslanecké sněmovny úspěšně proběhla videokonference mezi delegací zákonodárné komory Parlamentu Uzbekistánu (Olij Madžlis) a delagací naší Poslanecké sněmovny PČR.

24. 6. 2020

Dolní komora českého parlamentu zřídila orgán, který je navýsost módní, ale taktéž pochybný. O co parlamentu jde? Bez zbytečného tlachání a překvapivě hladce.

24. 6. 2020

Předsedkyně Rozpočtového výboru PS Miloslava Vostrá byla v úterý hostem Interview ČT24. Diskutovala o sněmovním jednání o navýšení schodku státního rozpočtu, o postojích KSČM k podpoře vládního návrhu a vyjednávání o schodku. Pořad moderovala Zuzana Tvarůžková.

23. 6. 2020

Tváří v tvář pandemii má každý právo na léčbu. Kolektivní hrozba vyžaduje kolektivní reakci. Vědci na celém světě vyvíjející vakcíny a léčby, často využívají obrovské částky veřejných peněz.

23. 6. 2020

Sněmovna dnes začne projednávat upravený státní rozpočet pro tento rok. Počítá s rekordním schodkem půl bilionu korun. Kvůli koronavirové krizi výrazně stouply náklady státu a zároveň klesly příjmy z daní a poplatků.

23. 6. 2020

Schodek státního rozpočtu by letos mohl dosáhnout až půl bilionu korun. Deficit schválila vláda a jde k jednání do sněmovny.

Stránky