Komentáře

15. 1. 2021

Piráti společně se Starosty a nezávislými (STAN) vyhráli loňské krajské volby v Olomouckém kraji mimo jiné i kritikou tehdejší koalice ANO, ČSSD a ODS pro její údajnou netransparentnost ve výběrových řízeních a protěžování některých vlivných oso

15. 1. 2021

Významově a emocionálně silná slova o hospodárnosti ve státní správě a samosprávě, boj proti zprofanovaným osobám, umně propojujícím politický vliv a vlastní ekonomický profit, tedy tzv.

14. 1. 2021

Šíření nákazy ve čtyřech z pěti okresů, na Trutnovsku, Hradecku, Rychnovsku a Náchodsku je nejrychlejší v zemi.

14. 1. 2021

Za několik málo dní proběhne inaugurace již 46. prezidenta USA, kterým se po dramatických volbách a ještě vyhrocenějším povolebním boji stane již definitivně Joe Biden. Nemusíme si nalhávat, že není jedno, kdo ve Spojených státech je u moci, zda demokraté či republikáni.

13. 1. 2021

Středočeský kraj čeká nejistá sezóna. Dopady pandemie drtí řadu oborů a zasahují značně i veřejné rozpočty. Zastupitelstvo kraje na sklonku roku 2020 navíc schválilo některá zásadní opatření, která běžný život dále ovlivní.

11. 1. 2021

Česká republika má zřejmě před sebou nejhorší týdny pandemie. Roste počet nakažených a tím i těch, kteří potřebují nemocniční péči, včetně té intenzivní. Zdravotníci jsou na pokraji sil a řada nemocnic již nemá volnou kapacitu, i když ruší tzv. zbytnou péči.

11. 1. 2021

„Život jakéhokoliv jediného člověka na světě je cennější než všechen majetek nejbohatšího muže planety,“ řekl Che Guevara. Každý ztracený život je tragédie. Proč se tedy mluví jen o Janu Palachovi?

11. 1. 2021

Zdravotnictví je nejvíce sledovaný resort. Lidé diskutují, kde je pravda. Jedna z TV stanic nám sdělila, že budou očkováni pouze zdravotníci, kteří jsou v přímém styku s covidem. Je to skutečně pravda? A co další personál nemocnic?Dětem dnes nekoupíme pastelky.

8. 1. 2021

Ministerstvem zdravotnictví představená vakcinační strategie počítá s tím, že v první fázi budou očkováni především zdravotníci, kteří se starají o nemocné s covidem-19, senioři v domovech seniorů a personál těchto zařízení.

8. 1. 2021

Každý by si měl uvědomit, co je pro nás prioritní. Jednoznačně je to život a jeho ochrana. Veškeré pokusy zpochybnit opatření nastavená odborníky a vládou jsou velmi nebezpečné.

7. 1. 2021

Příjmovou chudobou je v České republice ohroženo více než milion lidí. Současná epidemie koronaviru a karanténní opatření působí finanční problémy dalším statisícům, zvlášť rodičům samoživitelům.

7. 1. 2021

Brexit, brexit, brexit. Ať už toto slovo ve vás na počátku způsobovalo radost či obavy, jedno je takřka na sto procent jisté – po čtyřech a půl letech, kdy jste ho mohli slýchat každý den, způsobuje primárně bolest hlavy.

5. 1. 2021

Koronavirová epidemie odhalila v celé nahotě jeden z hlavních problémů českého zdravotnictví - dlouhodobé podfinancování. Na nátlak KSČM, která dlouhodobě usiluje o stabilizaci financování systému, byly masivně navýšeny platby za státní pojištěnce.

5. 1. 2021

Zcela jistě si vzpomínáte, že jsem nedávno psala otevřený dopis ohledně situace žen v Polsku, jehož celé znění je dostupné na mém facebookovém profilu. Před pár dny přišla odpověď od Chargé d’Affaires Polské republiky.

5. 1. 2021

V současné době mnohým z nás připadá, že se lidé stávají více soustředění sami na sebe a opomíjejí celkový stav v naší zemi.

29. 12. 2020

Jistě máte, vážení čtenáři, ještě v paměti plné titulní stránky v tisku, základní obsah zpravodajských relací i plamenná vystoupení poslanců a senátorů Parlamentu České republiky na jediné téma – otrava vody v řece Bečvě.

29. 12. 2020

Tak jsem se najednou zaposlouchal do nádherných veršů Jiřího Wolkera, které se linuly dokonce i z mainstreamu. Nesmělé jitro do tváří nám dýchlo. A až pak jsem pochopil, že verše jsou vlastně součástí reklamy na vakcínu proti covidu.

27. 12. 2020

Říjnové krajské volby rozdělily i v plzeňském regionu zastupitelské mandáty a některé politické subjekty následně sestavily ve zdejším Rašínově domě většinovou koalici.

23. 12. 2020

Zatímco celý svět neustále bojuje s koronavirem a všichni mluví o tom, že se řítíme do propasti, ze které se jen těžko dostaneme, pokud nevynaložíme značné úsilí, mají někteří vrcholoví politici u nás i v zahraničí stále dost času hledat „všehoviníky&

19. 12. 2020

V České republice rychle přibývá nakažených, hospitalizovaných a bohužel i zemřelých s Covid – 19. Vláda je nucena opět požádat o prodloužení nouzového stavu. Neoddiskutovatelným faktem zůstává, že režim ve 4. a 5. stupni PES nelze bez nouzového stavu zvládnout.

18. 12. 2020

Dne 22. prosince uplyne lhůta pro podávání žádostí o podporu do programu Covid-Kultura II. Žadatelé mohou obdržet jednorázový příspěvek 60 tisíc Kč, pokud jsou OSVČ v oblasti uměleckých a umělecko-technických profesí.

18. 12. 2020

Štědrý den je za rohem. Vánoční období je každoročně časem, kdy se lidé snaží být se svými blízkými, udělat dětem hezké svátky, sledovat pohádky a odpočinout si po celoroční práci.

17. 12. 2020

Možná si ještě někteří ze čtenářů pamatují, jak světem v květnu proběhla zpráva o výzvě členských států Světové zdravotnické organizace (WHO) na vytvoření celosvětového fondu pro shromažďování patentových práv, které by mohly být sdíleny pro výv

14. 12. 2020

Poslední dobou se na přetřes opět dostává téma případné dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech.

11. 12. 2020

Jsou ženy výjimečné, jež se do osudů svých národů zapsaly úctyhodnými činy na poli vědeckého poznání, hudby či jiné umělecké činnosti, ale také svou odvahou bojovat za pravdu, emancipaci a sociální spravedlnost.

Stránky