Konečná: To, co udělal prezident Trump, zůstane navždy zapsáno jako velmi špatný marketing, který se zvrhl ve smrt řady lidí

9. 1. 2021

Naše europoslankyně Kateřina Konečná byla v pátek hostem pořadu České televize Události, Komentáře. Diskutovala mj. o násilnostech v americkém Kapitolu s europoslancem J. Zahradilem (ODS) a místopředsedou sněmovního zahraničního výboru J. Bžochem (ANO 2011).

"Já jsem slyšela takový hezký bonmot, že 'Američané tak dlouho demokracii vyváželi, až jim doma žádná nezbyla'. Já samozřejmě nejsem šťastná z toho, co se tam děje a myslím si, že to, co udělal prezident Trump v těch posledních týdnech svého vládnutí, zůstane navždy zapsáno do historie jako velmi špatný politický marketing, který se zvrhl v podstatě ve smrt řady lidí, což by se nikdy nemělo stát a každý politik by si měl uvědomit, byť chápu, že Donald Trump celý svůj mandát žil v tom, že jakákoliv reklama je prostě dobrá, protože se o něm mluví, že tohle už je prostě za hranou. Co se týká demokratů, já nejsem žádným fanouškem Joea Bidena, z druhé strany musím uznat, že bych to dále nepolarizovala a nehrotila. Ono to totiž nikomu nebude svědčit. Pokud se dál nemají prohlubovat ty rozdíly, a nemá tam docházet ke krveprolití, tak by teď obě strany měly vážit každé své slovo, protože na obou stranách jsou skalní příznivci, radikální příznivci, a ti budou teď čekat na jakýkoliv impuls, aby se znovu zradikalizovali a něco podobného by se mohlo opakovat. A to si myslím nikdo Americe nepřeje. Já bych teď spíš volala po umírněnosti z obou stran, protože to, že někdo vyvolá hlasování o impeachmentu a to, že Donald Trump nejde na inauguraci nově zvoleného prezidenta, mi přijdou jako gesta, která nepomáhají k uklidnění této situace," řekla Konečná.

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
ČT24