F. Zachariaš: Pláč nad rozlitým mlékem

22. 6. 2015

Ať už se podíváme na klasické politické strany či jiná politická sdružení, všichni si stěžují, že mají nedostatek mladých lidí.

Šéf ANO Babiš založil mladé ANO, které proběhlo při svém startu mediální publicitou. Posléze se po něm slehla zem. Zřejmě hezké Babišovy slečny příliš k politice netíhnou. On ten problém bude asi někde jinde. Vždy je nutné brát zřetel na to, co politická strana či její představitelé mladým nabízí. KSČM má dost mladých předsedů na okresech, kteří mají hodně možností jak zaujmout mladé lidi. 

Koneckonců záleží vždy jen na těch, kteří stranu reprezentují, jak dovedou získat podporu mladých. A proto mi mnohdy stížnosti politických stran i jejich představitelů nad tím, co je třeba udělat, aby politika jako taková mladé zaujala, připadají jako vlastní alibismus či pláč nad rozlitým mlékem. Každý z nás mladých by si měl uvědomit, že pokud se sami polického dění aktivně nezúčastníme, nemůžeme si stěžovat, že se nám politická orientace České republiky či vlastní strany nelíbí.

Autor: 
Filip Zachariaš, předseda OV Vyškov
Zdroj: 
Mediální úsek ÚV KSČM