Profesionální hasiči slavili v Opavě 70. výročí založení

29. 4. 2015

V sobotu (25. 4.) patřilo v Opavě oslavám 70. výročí založení první profesionální hasičské jednotky v Opavě. Součástí oslav byl velkolepý průvod především dobrovolných hasičů z okresu Opava (a přilehlé části Polska) s 61 hasičskými prapory.

Na Dolním náměstí byla po celý den vystavena historická i moderní zásahová vozidla a stříkačky. Na Horním (radničním) náměstí složili slib hasičští nováčci a převzali zde ocenění i profesionálních hasičů. Ti převzali medaile za věrnost.

Dobrou práci profesionálních i dobrovolných jednotek v Opavě a celém Moravskoslezském kraji ocenili vedle výše jmenovaných i primátor města Opavy Martin Víteček. Dále náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ivan Strachoň. Ten zmínil nezastupitelnost hasičů ve složkách integrovaného záchranného systému. A jménem vedení Moravskoslezského kraje poděkoval hasičům za plnění úkolů při ochraně životů, zdraví a majetku obyvatel kraje.

Dále účastníkům připomněl historii a současnost hasičského sboru ředitel Územního odboru v Opavě HZS MSK plk. Kamil Pastuszek. Z pódia přihlížel dekorování hasičů také poslanec parlamentu ČR Miroslav Opálka.

Krásné počasí a bohatý program, připravený hasiči, přivedl v sobotu do centra Opavy stovky malých i velkých zájemců. Na Horním náměstí plnily děti, doprovázené rodiči, nejrůznější preventivní i praktické úkoly a poskytování první pomoci.

Zdroj: 
Tiskové oddělení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

Články

.