O zajímavosti leteckého muzea se přesvědčili i členové kulturní komise

24. 4. 2015

Ve čtvrtek 23. dubna se v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha uskutečnila část výjezdního zasedání Komise pro kulturu a památkovou péči Středočeského kraje.

„Je dobře, že jsme se mohli pochlubit nejen otevřeným muzeem, nejen exponáty letadel, simulátory a exponáty různých leteckých předmětů, ale i zájmem veřejnosti,“ řekl radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Návštěvnost se po otevření leteckého muzea 12. dubna drží nad očekávanou úrovní. Jen během posledního víkendu navštívilo muzeum více než 850 zájemců o historii a současnost letectví, ve všední den návštěvnost pohybuje mezi 80 - 100. Velkému zájmu se těší simulátory, na které se stojí i fronta, vyhlídková věž nebo skluzavka a simulátor přetížení.

„A to se teprve rozjíždí doprovodné programy, zájezdová turistika, spolupráce se Škoda Auto, otevře se teprve další simulátor - seskoková věž, teprve se pracuje na navigačním značení,“ dodal radní Štefek.

Návštěvníci většinou obdivovali vystavené letouny, z nichž je většina létajících, motory, uniformy a další předměty spojené s letectvím, mimo jiné i část letounu použitého při filmu Tmavomodrý svět. Muzeum Metoděje Vlacha je otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

Zdroj: 
Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje

Články

.