Diskuze v současné době zachycují různá témata

22. 11. 2020

Ať už se jedná o zrušení superhrubé mzdy, pomalé rozvolňování protiepidemiologických opatření nebo problémy, které zasahují jednotlivé občany a rodiny. Když si uvědomíme, že čas, který nás s pandemií Covidu omezil, je zasahující do života každého z nás, není tato bilance vůbec příjemné.

Maminky řeší, kde koupit zimní bundu či boty pro děti, lidé se bojí ztráty zaměstnání a senioři podléhají stavu osamocení. Jak vše bude dál, lze jen stěží odhadnout. Proto jsou nevídané aktivity některých umělců, kteří vyčítají vládě, že je příliš omezila, zakázala výjezdy do zahraničí a hledají, kdejakou možnost, jak se postavit proti současnému vedení státu. Poslední píseň spojená s klipem pod názvem Vzít pušku na Babiše je ukázkou lidské malosti i trapnosti. V obsahu tohoto „díla“ neopomněl autor vzpomenout prezidenta Miloše Zemana a místopředsedu Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa.

Když se hlouběji zamyslíme nad podstatou celé této aktivity, může se stát i návodem, jak by se mělo s politiky jednat. Myslím, že nikdo nechceme, aby se nesouhlas s různými rozhodnutími řešil pomocí zbraní, i když se jedná pravděpodobně o rádoby „uměleckou nadsázku“, jde o čin, který nelze vnímat jinak než ho razantně odsoudit. Pokud nemají někteří detailní představu o covidové pandemii, měli a mají desítky možností, jak pomoci v nemocnicích, dětských domovech, ústavech sociální péče, domovech seniorů nebo i jednotlivým rodinám.

V případě, že by se seznámili hlouběji s touto problematikou, patrně by nápady, které někdy zažíváme, nerozviřovaly veřejný prostor.

Doufejme, že ve světě se brzy objeví schválená vakcína, která šíření koronaviru zastaví a život se pomalu a jistě vrátí do normálních kolejí. K tomu v současné době můžeme přispět dodržováním veškerých daných opatření.

Autor: 
Emil Pernica, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM

Články

.