Doba je velmi turbulentní a neočekávaná

18. 9. 2020

Všichni jsme věděli, že nás v letošním roce čekají krajské a senátní volby. Bylo určitě hodně času na práci ve prospěch občanů, řešení jejich problémů a požadavků. Myslím, že KSČM a její kandidáti udělali maximum pro to, aby prosadili na vládní úrovní s pomocí našich poslanců co největší počet bodů z volebního programu. Proto nevidím důvod pro pesimistické řeči, které se občas vyrojí. Prosadili jsme zvýšení důchodů, podpořili 5 000 Kč navíc pro seniory, které mají alespoň částečně vyrovnat zvyšování nákladů na jejich běžný život. Došlo k podpoře rodin s dětmi, hendikepovaných i ke zvýšení minimální mzdy. Zvýšení platů ve zdravotnictví a školství jsou také dílčí záměry našeho programu, které se podařilo prosadit. Myslím, že je to po mnoha letech velký úspěch, který se daří i díky podmínkám odsouhlaseným v rámci tolerance vlády.

Jsou však i věci, které měly být řešeny jinak. Jásot, značně předčasný za zvládnutí pandemie koronaviru se nevyplatil. Kotrmelce v rámci vyjadřování ministra zdravotnictví měnící se doslova z hodiny na hodinu jsou opravdu velmi neprofesionální.

Když se podíváme zpětně i na vyjadřování premiéra v rámci koronaviru, zjistíme, že dnes už své benevolence a údajně podléhání veřejnosti lituje a přiznává chybu. Roušky, které se objevily v obálkách seniorům, jsou ve schránkách bez hygienického obalu a obálky navíc často potrhané či dokonce rozlepené, nebo je nemohou doručovatelky do často přeplněných schránek ani vložit.

Jak bude tento stav pokračovat, neumí dnes nikdo odhadnout. O to větší je naše rozčarování nad bouřlivou diskuzí o obnovení Ústředního krizového štábu. Boj vládních představitelů je pouze o tom, že by tento štáb měl vést ministr Hamáček. Jeho obsazení však může být velmi pestré a především tam mohou zasednout skuteční odborníci, kteří této pandemii rozumí a ochraně proti ní dají správný směr. Vyskytují se i názory, že by volby měly být odloženy. Vzhledem k tomu, že jasnovidectví není silnou stránkou politiků, nedokáže dnes nikdo říct, jaký by byl ten správný termín a kdy Covid-19 již nebude atakovat Českou republiku v tak intenzivní síle.

Volební programy KSČM v krajích obsahují názory a potřeby občanů. Proto není třeba se bát, že by lidé hromadně volili jiné politické subjekty. Volby jsou politickou soutěží a já věřím, že se lidé rozhodnou správně a k volebním urnám skutečně přijdou.

Autor: 
Emil Pernica, kandidát KSČM do Zastupitelstva Jihomoravského kraje

Články

.