Umanutost sociální demokracie je brzdou dalšího vývoje. Jsou důležitější věci, které je třeba řešit, než post ministra kultury, řekl Kováčik v ČT

16. 8. 2019

Pavel KOVÁČIK, předseda Poslaneckého klubu KSČM, byl ve čtvrtek 15.. srpna hostem pořadu České televize Události, Komentáře v ČT.  Diskutoval o situaci kolem postu ministra kultury. Prezident Miloš Zeman ve středu odmítl jmenovat Michala Šmardu a požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby vybral jiného kandidáta. Co bude dál? Dalším tématem byla také ústavní žaloba na prezidenta.

"Pan prezident nen první, který otálí. Kdyby si pan Šmarda dal v posledních týdnech trošku mediální klid, tak bych ho možná prezident jmenoval. ale prezident tu důvěru neměl a ta postupně mediální mi kroky pana Šmardy slábla.

Umanutost sociální demokracie je brzdou dalšího vývoje. Mám pocit, že jsou věci, které je třeba řešit akutněji než je post ministra kultury. Myslím si, že sociálíní demokracie má dostatek schopnách lidí k tomu, aby pana Šmardu, kterého si vážím a znám ho jako dobrého starostu Nového města, nahradil," řekl Kováčik.

Více na https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/219411...

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM