Konec prázdnin se vydařil

2. 9. 2019

Poslední sobota letních prázdnin byla na přerovské Laguně věnována tradičně sportu a dětem. Krajský výbor KSČM Olomouc společně s Okresním výborem Přerov a Městskou radou Přerov připravily sportovní dopoledne a zábavné odpoledne. Tentokrát se účastníci mohli těšit nádhernému letnímu počasí. Minulý rok například celou akci provázel déšť.

Od 10:00 hodin se uskutečnil již VIII. ročník turnaje v nohejbalu dvojic O pohár KV KSČM Olomouc. Šest dvoučlenných týmů se systémem každý s každým střetlo na dvou nohejbalových kurtech, zasazených do příjemného prostředí rekreační zóny Přerováků. Zápasy byly vyrovnané a o konečném pořadí především na prvém a druhém místě rozhodl poměr setů v jednotlivých utkáních.  Nakonec z rukou předsedy KV KSČM Josefa Nekla a předsedkyně OV KSČM Věry Vránové převzalo putovní pohár družstvo Postřelmov A, které rozdílem jednoho setu zvítězilo před druhým družstvem Bašťáci z Přerova. Všichni sportovci pak obdrželi pamětní listy a drobné ceny.

V odpoledních hodinách se v prostorách u Laguny a výletní restaurace Bašta u Dokládalů konalo dětské odpoledne pod názvem Loučení s prázdninami. Členové MR KSČM, VV OV KSČM Přerov, Komise mládeže OV KSČM Přerov a členky Klubu Jožky Jabůrkové společně s mladými pomocníky připravili pro děti řadu poutavých soutěží o žetonky, za které si pak v „samoobsluze“ mohly vybrat malé, nejen sladké, pozornosti. Vedle těchto her a soutěží předváděly členky Českého červeného kříže v Přerově, jak poskytovat první pomoc, děti se vydováděly ve skákacím hradu, velkému zájmu se těšila i soutěž ve střelbě ze vzduchovky, ukázky florbalu a projížďky na koních, které pomohl zorganizovat starosta obce Podolí Lubomír Sehnula (KSČM).  Celé zábavné odpoledne bylo završeno opékáním špekáčků.

Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci, jak turnaje v nohejbalu, tak dětského odpoledne, podíleli. Rozcházeli se s pozdravem – za rok na shledanou.

Fotogalerie

Autor: 
Josef Nekl, předseda KV KSČM Olomouc