Komínek: Ztráty v dopravě budou v desítkách milionů

21. 4. 2020

Dopravní společnost Ústeckého kraje přijde v souvislosti s koronavirovou krizí o desítky milionů korun. Podle náměstka hejtmana Jaroslava Komínka z KSČM, který má dopravu na starosti, chybí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku výrazný počet cestujících a nedá se očekávat, že by ztráty hradil stát.

V souvislosti s nařízením vlády a vyhlášením nouzového stavu jste museli v DÚK zavést řadu opatření. Máte spočítáno, jaké budou mít ekonomické dopady?
Ztráty se projeví především ve výrazném poklesu tržeb. Za druhou polovinu března to vychází na přibližně 25 milionů korun ztráty.

Jak moc klesl v době krize zájem o meziměstskou dopravu? Přece jen lidé teď jezdí méně…
Vyčíslit přesně počet cestujících, případně jejich pokles, není vzhledem k integraci dopravy v Ústeckém kraji možné, ale pokles tržeb oproti stejnému období v loňském roce činí zhruba 45 procent. Po vyhlášení nouzového stavu a zavedení bezpečnostních opatření byl pokles cestujících znatelný, nicméně v posledních dnech se začínají do veřejné dopravy vracet. Samozřejmě zásadně chybí školáci a studenti, kteří tvořili velkou část ranní špičky.

Více na: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/kominek-ustecky-kraj-vietnam-doprava.A200421_095747_usti-zpravy_grr

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
Zdroj: 
iDnes.cz