Grospič: Nebráníme se tomu podpořit vládní návrh na prodloužení nouzového stavu do 25. května, ale chceme znát oficiální zdůvodnění vlády

27. 4. 2020

Vláda v úterý podruhé požádá Sněmovnu o souhlas s prodloužením nouzového stavu, který v Česku kvůli epidemii nového typu koronaviru platí od 12. března. Kabinet chce, aby pokračoval do 25. května.

Premiér Andrej Babiš (ANO) o víkendu připustil, že pro prodloužení stavu nouze, které by i po 30. dubnu umožnilo platnost klíčových opatření proti šíření nemoci covid-19, zatím kabinet nemá vyjednanou podporu. Opoziční strany většinou před svým rozhodnutím žádají od vlády detailní argumenty, k čemu by mělo další prodloužení sloužit.

KSČM, která podporuje menšinovou vládu, se rozhodne o podpoře návrhu až poté, co jim členové kabinetu vysvětlí své důvody, řekl ČTK předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. "Nebráníme se tomu podpořit vládní návrh na prodloužení nouzového stavu do 25. května, ale chceme znát oficiální zdůvodnění vlády," řekl na Prima TV místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič.

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM